Walne zebranie

Tutaj rozmawiamy o PKZP.

Moderator: admin

Walne zebranie

Postprzez Marzena-mce » 27 maja 2020, o 07:00

Witam ze względu na COVID-19 nie mogliśmy w maju zorganizować Walnego Zebrania Delegatów w maju. Do kiedy trzeba najpóźniej zorganizować Walne Zwyczajne Zebranie delegatów? i ile wcześniej należy powiadomić członków?
Marzena-mce
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 maja 2020, o 06:58

Re: Walne zebranie

Postprzez JanT » 27 maja 2020, o 07:32

Marzena-mce napisał(a):Witam ze względu na COVID-19 nie mogliśmy w maju zorganizować Walnego Zebrania Delegatów w maju. Do kiedy trzeba najpóźniej zorganizować Walne Zwyczajne Zebranie delegatów? i ile wcześniej należy powiadomić członków?


Rozporządzenie nie uściśla tego. Na pewno przynajmniej jeden raz w roku, aby zatwierdzić sprawozdanie. W Kasach, gdzie kończy się kadencja organów dobrze byłoby zdążyć przed zakończeniem kadencji tych organów.
W organizacjach, które mają obowiązek wysyłania sprawozdań sprawozdań "na zewnątrz" np. do KRSu, GUSu, US (typu: S.A., Sp. z o.o., Fundacje ...) terminy podyktowane spełnieniem tych obowiązków (określone są one prawnie), a w Kasach tego obowiązku (wysyłki) nie ma.

Podsumowując:
1. Raz w roku (oby zdążyć do końca roku 2020 - przyjmując sprawozdanie za rok 2019; ustalenie terminów może być podyktowane innymi sprawami np. końcem kadencji);
2. W celu utrzymania dobrych relacji w Kasie należałoby poinformować członków (delegatów) o zebraniu odpowiednio wcześnie. Formalnie - każdy członek Kasy (delegat) powinien być poinformowany przynajmniej 5 dni przed terminem zebrania. W przypadku, gdy są wybrani delegaci wystarczy, że o zebraniu informujemy delegatów;

Pozdrawiam;
Avatar użytkownika
JanT
 
Posty: 89
Dołączył(a): 21 lis 2016, o 12:47

Re: Walne zebranie

Postprzez Gt_ » 29 cze 2020, o 14:24

Tylko uściślając, że zgodnie z u.o.r. dla jednostek, które nie muszą obowiązkowo przeprowadzać badania przez biegłych rewidentów, ani nie składają sprawozdania finansowego do KRS lub innych rejestrów to termin PRZYGOTOWANIA sprawozdania wynosi 3 miesiące (w praktyce 31.03) zaś zatwierdzenie tego sprawozdania nie później niż w ciągu 6 miesięcy od dnia bilansowego (tj. dla PKZP od 31.12 wcześniejszego roku).
Ale ze względu na COVID-19 - terminy te zostały przesunięte: o 3 miesiące. Co w praktyce daje daty:
- przygotowanie sprawozdania przez księgową (podpisanie przez zarząd i komisję rewizyjną do: 30.06.2020 r.
- zatwierdzenie sprawozdania przez Walne Zebranie Członków (lub Delegatów) do: 30.09.2020 r.
Tak będzie TYLKO w tym roku i tylko dla PKZP. Dla innych podmiotów, dla których działają przepisy dot. podatków lub akcyzy i innych terminy są inne!
Gt_
 
Posty: 59
Dołączył(a): 22 lut 2019, o 07:16
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Wszystko o PKZP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron