wykluczenie członków z PKZP

Tutaj rozmawiamy o PKZP.

Moderator: admin

wykluczenie członków z PKZP

Postprzez agatha_25 » 18 lut 2021, o 09:07

Witam,
czy Zarząd kasy PKZP może nakazać złozenie deklaracji skreślenia z listy członków kasy, bo postanowił nie obsługiwać członków kasy, którzy są pracownikami u innego pracodawcy. Nadmieniam, że są to członkowie, którzy należą do kasy od samego początku jej funkcjonowania. Sugeruje się też, aby założyli nową kasę międzyzakładową, a obsługą księgową zajmował się CUW, bo dotyczy to pracowników jednostek obsługiwanych przez CUW. Sytuacja jest bardziej złożona niż mogę opisać na forum. Czy istnieje możliwość porady indywidualnie.
agatha_25
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18 lut 2021, o 08:22

Re: wykluczenie członków z PKZP

Postprzez admin » 18 lut 2021, o 11:45

Zawsze polecamy kontakt z nami pod adresem e-mail: biuro@casco.pl
admin
Administrator
 
Posty: 80
Dołączył(a): 30 kwi 2013, o 13:33

Re: wykluczenie członków z PKZP

Postprzez MAGDAA » 23 lut 2021, o 13:10

Z tego co mi wiadomo to jedynie na walnym uzgadnia się takie sprawy. U nas też była sytuacja , że chciano inne jednostki usunąć ( czyli SCUW DO TEGO DĄŻYŁ) jednak nikt z członków na walnym na to nie wyraził zgody. Wręcz byli oburzeni, że chciano coś takiego zrobić .
MAGDAA
 
Posty: 9
Dołączył(a): 17 lis 2020, o 14:24

Re: wykluczenie członków z PKZP

Postprzez Wikiolo1 » 24 mar 2021, o 13:02

MAGDAA napisał(a):Z tego co mi wiadomo to jedynie na walnym uzgadnia się takie sprawy. U nas też była sytuacja , że chciano inne jednostki usunąć ( czyli SCUW DO TEGO DĄŻYŁ) jednak nikt z członków na walnym na to nie wyraził zgody. Wręcz byli oburzeni, że chciano coś takiego zrobić .


Witam. A jeśli na WZC była podejmowana rozmowa z obecnymi na WZC członkami PKZP i Uchwała o odłączeniu innych jednostek na koniec roku? Zostało wypowiedziane porozumienie z zachowaniem terminów. Przy CUW utworzyła się MKZP a niektóre jednostki nie chcą przejść w ramach kontynuacji z zachowaniem wszystkich przywilejów. Co wtedy?
Wikiolo1
 
Posty: 1
Dołączył(a): 24 mar 2021, o 12:47

Re: wykluczenie członków z PKZP

Postprzez Gt_ » 29 mar 2021, o 13:11

Witam,

Walne Zebranie Członków to najwyższy organ organizacji - decyduje o założeniu lub likwidacji KZP, zapisach w statucie oraz o tym czy osoby zatrudniane przez innych pracodawców mogą być przyjmowani do kasy. Jeśli pracownicy innego pracodawcy należą już do KZP - mają równe prawa członkowskie i nie można ich usunąć z kasy, bez ich wyraźnej prośby. Wszelkie takie działania są nielegalne a formy nacisku dają podstawę do zaangażowania związków zawodowych w obronę praw tych pracowników również przeciwko zarządowi kasy, który działa w ten sposób na szkodę swoich członków. Ale zarówno pracodawcy jaki i związki zawodowe NIE DECYDUJĄ o wykluczeniu kogokolwiek z KZP.

Powodzenia!
Gt_
 
Posty: 102
Dołączył(a): 22 lut 2019, o 07:16
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Wszystko o PKZP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron